Do finále SP hádzanárov postúpil Prešov a Trnava

12.06.2004 Celý región

V sobotu sa v Prešove odohrali semifinálové duely Slovenského pohára v hádzanej mužov.\r\n\r\nHC Topvar Topoľčany - HK 47 Trnava 22:27 (13:16)\r\n\r\nTatran Prešov s...
V sobotu sa v Prešove odohrali semifinálové duely Slovenského pohára v hádzanej mužov.

HC Topvar Topoľčany - HK 47 Trnava 22:27 (13:16)

Tatran Prešov s.r.o. - 1. MHK Košice 40:29 (17:17)

Najviac gólov: Antl 12/1, Huňady 7, Tabačko 6 - Faith 7, Justus 6/2, Kleis a Kočík po 4, pok. hody: 2/1 - 3/2, vylúčení: 7 - 6, ČK: Pekár (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 800 divákov.

Domáci v 18. min vyhrávali 11:6 a všetko sa zdalo byť rozhodnuté.
Potom prišiel nepochopiteľný útlm a hostia trpezlivou hrou v útoku, aj v dôsledku chýb domácich postupne znižovali a vyrovnali v závere prvého polčasu na 17:17. V druhom polčase už domáci nič nenechali na náhodu a šnúrou 4 gólov získali rozhodujúci náskok, ktorý postupne zvyšovali až na rozdiel 11 gólov.

Do zajtrajšieho finále (13.06.2004 o 10:30 h. na Baštovej ul. v Prešove) postupuje Trnava a Prešov.